Adalet nöbeti 219. gününde

Adalet nöbetinin 219. gününde Şenyaşar ailesi, tutsakların durumuna dikkat çekti

Eşi ve iki oğlunu AKP’li Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısında kaybeden Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar’ın Adalet talebiyle sürdürdükleri nöbet 219. gününde.

Elazığ Kapalı Hapishanesi’nde 3 yılı aşkındır tek kişilik hücrede tutulan, katliamdan yaralı kurtulan Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesi yapan aile, Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi olarak adlandırılan alanda nöbetlerini sürdürdü.

Adalet nöbetinin 200. günde pankarta el konulması üzerine aile bugün de nöbetini pankartsız gerçekleştirdi.

Adalet nöbetinin 219 gündür kesintisiz sürdüğünü belirten Ferit Şenyaşar, “Annem ile birlikte nöbetimiz, zulüm altında devam ediyor. Adalet Bakanı ve Sağlık Bakanı başta olmak üzere bütün bakanlar yaşadıklarımızı biliyor. İktidarın milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları ile birlikte devlet hastanesinde bir katliam yaptığını bilmeyen kalmadı. Yetkililer kendileri de dile getiriyor. Herkesin bilmesine rağmen Yıldız üst düzey yöneticiler tarafından korunuyor. Bundan kaynaklı savcı ve hakimler görevlerini yapamıyorlar. Herkes bize ‘katliam yapıldığını biliyoruz’ diyor ve vekilliğinin düşmesini beklediklerini söylüyorlar” diye konuştu.

Türkiye’de kendileri gibi adaletsizliğe maruz kalan birçok kesim olduğunu vurgulayan Şenyaşar, “Cezaevlerinde binlerce hasta tutuklu var. Ayşe Özdoğan da bunlardan biri. Hastanede tedavi edilmesi gerekirken şu an cezaevindedir. Suruç Devlet Hastanesi’nde katliam yapanlar dışarıda, hastanede tedavi edilmesi gereken, hakkında somut suç delili olmayan Özdoğan cezaevindedir. Artık birilerinin bu zulme dur demesi gerekir. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın zihniyeti ile bu süreç devam ediyor. Vicdan sahibi olan herkes bu zulme dur demeli” ifadelerini kullandı.

Aile sosyal medya hesaplarından, Antalya Döşemealtı L Tipi Kapalı Hapishanesinde tutulan ağır hasta tutuklu Ayşe Özdoğan’ın fotoğrafını “Yargı çürüdü, etik duruş, ahlaki değerler yok edildi. Şanlıurfa Adalet Sarayı’nda üstünler korunmaya devam ediyor. Hastanede katliam yapanlar dışarıda, hastanede tedavi olması gerekenler cezaevinde” mesajı ile paylaştı.

KAYNAKETHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here