Bursa’da “Kirli mafya iktidarını yıkacağız” eylemi

Bursa Demokrasi Güçleri, çete lideri Sedat Peker’in ifşaatları ile ortaya saçılan ilişkilere ilişkin Kent Meydanı’nda açıklama yaptı.

“Kirli mafya iktidarını yıkacağız” yazılı pankartın açıldığı eylemde şunlar ifade edildi:

“Siyasi cinayetlerden dünyanın her tarafına uzanan uyuşturucu ve benzeri kirli ticaret ağlarına, telaffuzu güç rakamlara ulaşan yolsuzluk çarkına ilişkin ifşalar, bu ifşalar karşısında söylenen yalanlar, suskunlukla geçiştirme ve üzerini örtme çabaları devletin kurumlarıyla içinde, hatta merkezinde bulunduğu bir suç örgütlenmesiyle karşı karşıya olduğumuzu tüm çıplaklığıyla ortaya koymaktadır.”

Hesap sorma çağrısının yinelendiği eylemde son olarak şunlar ifade edildi:

“Siyasi egemenliğini bu baskı, terör ve yolsuzluk mekanizmasının üzerine kuran iktidarın, ortaya dökülen bu muazzam suçların hesabını kendiliğinden vermeyeceğini biliyoruz. Türkiye işçi sınıfı, emekçileri ve halk güçleri olarak örgütlü bir güçle hesap sormazsak, sorumluların cezalandırılmasını sağlayamazsak iktidar çarkı bu çamurun içinden çıkmayı becerebilecektir. Talan düzenine karşı toplumsal itirazı, mücadeleyi büyütme ve tüm gerçekleri ortaya çıkarmak için memleketin tüm ilerici demokrat devrimci güçleri AKP’ye onun mafya düzenine aman vermeden umutla cesaretle bu düzeni yıkmak iddiasıyla üzerine yürümelidir.”

KAYNAKKızıl Bayrak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here