Carrefour’da küçülme bahanesiyle işten atılan Murat Polat depo önünde direnişe başladı

CarrefourSA’da ‘küçülme gerekçesi’ ile işten atılan ve üye olduğu sendika Tez-Koop-İş tarafından da gözden çıkarıldığını belirten işçi Murat Polat, Esenyurt’taki Carrefour deposu önünde direnişe geçti.

Murat Polat, geçtiğimiz aylarda Ankara’ya haklarını ve alacaklarını istemek için yürüyen fakat trafik kazasında hayatlarını kaybeden Uyar Madencilik işçileri Tahir Çetin ve Ali Faik İnter’i anmış, 18 Ağustos tarihinde da CarrefourSA yönetimi tarafından “küçülmeye gidildiği” gerekçesiyle işten atılmıştı.

“Yıkılacak saltanatınız yıkılacak!”

Bugün (9 Eylül) itibariyle gündelik direnişe geçtiğini duyuran Polat, her gün saat 09:00 – 16:30 arasında depo önünde olacağını Twitter hesabından duyurdu.

Eylemlerine başlayan Polat bugün depo önünde, “Kölelik koşullarında çalıştırılan biz, asgari ücrete mahkum olan biz, çocuklarını okutamayan biz, işsizlik yüzünden intihar eden biz ama kazanan patronlar. Yok böyle bir şey, yıkılacak saltanatınız yıkılacak!” açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU?

İşten çıkışı kabul etmeyen Polat, işten atıldığı günün vardiya çıkışında Tez-Koop-İş Genel Başkanı Haydar Özdemir’i aradığını fakat başkanın telefonlarını açmadığını söylemişti.

İşten atılan işçi, kendi ısrarı ile konuyla ilgileneceğini söyleyen Tez-Koop-İş Sendikası’ndan başka bir geri dönüş alamamıştı.

KAYNAKYol Haber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here