KCK’den orman yangınları açıklaması

‘Yangınların Kürtler ve PKK’liler tarafından çıkarıldığı yönündeki haberler tamamen yalandır ve bir özel savaş uydurmasıdır’

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, orman yangınlarını kendilerinin çıkardığı iddialarını yalanlayarak geçmiş olsun mesajını paylaştı.

Fırat Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı ülkenin birçok farklı alanlarında çıkan ve 8 gündür yanmaya devam eden orman yangınlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

‘Geçmiş olsun’

Türkiye’nin birçok yerinde can ve mal kaybına yol açan orman yangınlarının hala devam ettiği belirtilen KCK açıklamasında “Türkiye halklarına geçmiş olsun diyor, acıları ve üzüntülerini paylaşıyoruz” denildi.

‘Provokatif açıklamalar’

Yangınlardan PKK ve Kürtlerin sorumlu tutulmasına tepki gösterilen açıklamada, “Yangınların Kürtler ve PKK’liler tarafından çıkarıldığı yönündeki haberler tamamen yalandır ve bir özel savaş uydurmasıdır” diye belirtildi.

KCK’nin açıklamasının bir kısım şöyle:

‘Tamamen yalan’

Yangınların Kürtler ve PKK’liler tarafından çıkarıldığı yönündeki haberler tamamen yalandır ve bir özel savaş uydurmasıdır. Bu yalanla faşist hükümetin ekoloji karşıtı uygulamaları ve bu yönlü işlediği suçlar örtülmeye çalışılmaktadır. Öte yandan AKP-MHP iktidarı bu tür haberler yaparak Türkiye halklarıyla Kürt halkının demokrasi ve özgürlük mücadelesinde bir araya gelmesini engellemek istemektedir. AKP-MHP iktidarı Kürt halkıyla Türkiye halklarının buluşmasında kendi sonlarını görmektedirler. Bu nedenle çeşitli provokasyonlar yaparak 1955’te Müslüman olmayanların mallarına el konularak Türkiye’den sürülmesine yol açan 6-7 Eylül olaylarını günümüzde Kürtler üzerinde denemek istemektedirler.

 

KAYNAKArtı Gerçek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here