Manavgat’ta ölü sayısı 3’e yükseldi, 58 kişinin tedavisi sürüyor

Bakan Pakdemirli, yangından etkilenenlerin ihtiyaçlarına ilişkin soruya ‘Sunduğumuz imkanların yüzde 90’nından fazlası reddedildi, kendi imkanlarıyla kalıyorlar’ yanıtını verdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün 4 farklı noktada çıkan ve geniş bir alana yayılan yangın bu sabah kontrol altına alındı. Afet bölgesine giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Akseki’de çıkan yangının ise devam ettiğini, yangından etkilenen alanın en az dört katına çıkacağını ifade etti.

Manavgat’ta etkisini sürdüren yangınla ilgili gelişmeler şöyle:

08.36: Bakan Pakdemirli “Maalesef bir kaybımız var. Antalya Akseki’de 82 yaşındaki bir vatandaşımız vefat etmiştir. Başımız sağ olsun” dedi. “Buradan sizler vasıtasıyla yangın bölgelerindeki vatandaşlarımıza tekrar sesleniyorum. Uyarıları mutlaka dikkate alsınlar. Uyarıları boşa yapmıyoruz. Elbette malımız önemli ama hiçbir şey canımızdan önemli değil. Evinde yalnız kalan amcamız maalesef vefat etmiş durumda. Lütfen anonslara ve bu konudaki çağrılara mutlaka uymamız gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullanan Pakdemirli mahsur kalan yurttaşlar olduğunu açıkladı. “Helikopterle bu arkadaşlarımızı alma imkanımız yok. Helikopterler havada zor duruyorlar” diyen bakan şunları söyledi:

“Oymapınar Barajı’nda 10 kişinin mahsur kaldığı bilgisi var elimizde. Hayati tehlikeleri yok. Burada anonslar yapıldı, maalesef orada kalmışlar. Helikopterle bu arkadaşlarımızı alma imkanımız yok. Helikopterler havada zor duruyorlar, biz de güçlük çektik. Bütün bu coğrafyalarda, tüm yangın coğraflarında hava araçları zorlukla faaliyetlerine devam edebiliyor. Oymapınar’da mahsur kalan vatandaşlarımızla ilgili ekiplerimiz yolda. Onları tahliye etme çabası içindeler.

11.30: Antalya’daki orman yangınında can kaybı 3’e yükseldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli “Antalya Değirmenli Mahallesi Delioğlanlı mevkisinde ikamet eden Osman Gardaş ve Şehri Gardaş’ı kaybettik” açıklaması yaptı.

AFAD’dan yapılan açıklamada da 122 kişinin yangından etkilendiği, 58 kişinin de tedavisi sürdüğü belirtildi.

KAYNAKArtı Gerçek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here