Moda Sahnesi tiyatro sezonunu açıyor

Moda Sahnesi, 2021-2022 sezonunda üç yeni oyunla seyirci karşısına çıkacak.

18 aylık pandemi dönemini geride bırakan Moda sahnesi yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. Geçtiğimiz sezon Babamı Kim Öldürdü ve Ormanlardan Hemen Önceki Gece oyunlarını hem yüz yüze hem de online olarak seyirciyle buluşturduktan sonra 2021-2022 sezonunda da üç yeni oyunla seyirci karşısına çıkacak.

4 EYLÜL’DE SEZON AÇILIYOR

Seyirciyle buluşacak ilk oyun Magali Mougel’in yazdığı Reyhan Özdilek’in çevirdiği Suzy Storck. Yönetmenliği Kemal Aydoğan’ın, sahne tasarımını Cansu Aslan’ın, ışık tasarımını İrfan Varlı’nın, müziğini Dengin Ceyhan’ın yaptığı, Reyhan Özdilek, Aybanu Aykut, Mert Şişmanlar ve Çağlar Yalçınkaya’nın rollerini üstlendikleri oyun 4 Eylül’de prömiyer yapacak.

İkinci olarak eylül ayı sonunda Yasin Yürekli’nin yönettiği çocuk oyunu prömiyer yapacak. Oyunda Zeynep Güngörenler, Ayşegül Çaylı, Cem Burçin Bengisu, Mertkan Erkan rol alıyorlar.

YERALTINDAN NOTLAR SAHNEDE

Moda Sahnesi’nin bu yıl bitmeden prömiyerini yapacağı üçüncü oyun bir klasik: Yeraltından Notlar. Dostoyevski’nin bu tanınmış eserini Kemal Aydoğan oyunlaştırıp, yönetecek. Oyunda Gökhan Azlağ ve Sinem Kurt oynayacaklar.

Bu oyunların dışında geçtiğimiz sezonlarda seyirciyle buluşan Yeni Bir Şarkı (Marguerite Duras), Babamı Kim Öldürdü (Edouard Louis), Bütün Çılgınlar Sever Beni (Stefan Tsanev), Ormanlardan Hemen Önceki Gece (Bernard-Marie Koltes) oyunları oynamaya devam edecek.

KAYNAKGazete Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here