Uğur Tekstil işçileri nöbette: Fabrika açılana ve hakkımızı alana kadar buradayız!

Urfa’da bulunan Uğur Tekstil fabrikasında çalışan ve DİSK Tekstil sendikasında örgütlenmelerinin ardından tamamı işten çıkarılan işçiler haklarını istiyor.

Urfa’da bulunan Uğur Tekstil fabrikasında çalışan ve DİSK Tekstil sendikasında örgütlenmelerinin ardından tamamı Kod-18 gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, fabrika önünde yaptıkları açıklama ve oturma eylemiyle haklarını talep etti. İşçiler, bugün şehir merkezinde bir açıklama daha yapacak ve İş-Kur’a Kod 18’in iptal edilmesi için toplu şekilde dilekçe verecek. İşçiler aynı zamanda dönüşümlü olarak fabrika önünde nöbet tutmaya başlayacak.

Urfa’da tamamı Kod 18 ile işten çıkarılan Uğur Tekstil işçileri haklarını talep etmek için sabah erken saatlerde fabrika önüne geldi. Organize Sanayi’nin birçok noktasında kontrol noktaları kuran jandarma, işçilerin fabrika önüne gitmesini engelledi. Sonrasında DİSK Tekstil Antep Bölge Temsilcisi Mehmet Türkmen ve işçi temsilcileri jandarma ile görüştü. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından işçiler, fabrikaya 100 metre uzaklıkta ve fabrikayı arkalarına alarak basın açıklaması gerçekleştirdi. İşçiler, açıklamanın ardından oturma eylemi yaptı. Eyleme Emek Partisi, HDP, TİP, CHP yönetici ve üyeleriyle SES Kadın Sekreteri Selma Ateş ve Temiz Toplum Derneği de katıldı.

KAYNAKEvrensel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here